Uroczyste Obchody Dnia KAS, 20 września 2019

21 września, św. Mateusza, Patrona KAS, przypada Święto KAS, w tym roku obchodzone bardzo uroczyście 20 września w Gdyni w  związku ze 100.leciem odrodzenia polskiej skarbowości.

Z tej okazji Prezes Fundacji Skarbowości im Jana Pawła II powiedział:

„Fundacja Skarbowości powstała prawie 20 lat temu z myślą o Was i dla Was! Obecnie, dzięki Wam, pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej, projekty Fundacji docierają do wielu osób i  środowisk spoza skarbowości pozwalając łączyć ludzi dobrej woli wokół szlachetnych celów. 25 lat mojej działalności na rzecz środowiska Skarbowców udowadnia jak wielu wspaniałych i wrażliwych ludzi pracuje właśnie w tym sektorze.
Jesteście solą tej ziemi! Jesteście ważni! Jesteście potrzebni!
Dziękuję, że jesteście!

KAS tworzą:
• departamenty Ministerstwa Finansów nadzorowane przez Szefa KAS oraz zastępców Szefa KAS,
• 16 izb administracji skarbowej,
• 16 urzędów celno-skarbowych + 45 delegatur UCS +144 oddziały celne,
• 400 urzędów skarbowych,
• Krajowa Informacja Skarbowa,
• Krajowa Szkoła Skarbowości.
W strukturach KAS zatrudnionych jest ponad 61 tys. pracowników i funkcjonariuszy.

Zespół Fundacji Skarbowości #JP2