fbpx
1procent

Organizacja
Pożytku
Publicznego
KOPIUJ KRS >

EnglishFrenchGermanPolishSpanish

Termin Pielgrzymki do Włoch przesunięty z maja na październik/listopad 2020r.

Udostępnij

Szanowni Państwo,

 

Ze względu na pandemię koronawirusa, która w sposób szczególny dotknęła Włoch, jesteśmy zmuszeni przesunąć terminy pielgrzymek do Włoch z okazji 100. rocznicy urodzin Wielkiego Patrona Fundacji Skarbowości – św. Jana Pawła II w ramach projektu PODRÓŻE Z SERCEM realizowanego we współpracy partnerskiej z BTP FRATER.

Pielgrzymka na pewno sie odbędzie. Planowany termin: przełom październik/listopad 2020r. Wszystkie zaliczki i dotychczasowe wpłaty/rezerwacje pozostają aktualne.

Program i ceny na chwilę obecną nie ulegają zmianom.

Szczegóły i odpowiedzi na wszelkie pytania: Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe FRATER:  52 322 11 11, 783 800 300

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI PIELGRZYMKI DO WŁOCH Z OKAZJI 100.LECIA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II oraz 20.LECIA FUNDACJI SKARBOWOŚCI IM. JANA PAWŁA II

 

Jesteśmy Pokoleniem JP2. Idee i nauczanie św. Jana Pawła II ukształtowały całe nasze życie, wpłynęły na to kim jesteśmy i co robimy. Rok 2020 jest dla nas rokiem szczególnym – świętujemy 100 – lecie urodzin Wielkiego Patrona Fundacji Skarbowości – św. Jana Pawła II. Pragniemy w sposób szczególny uczcić te wyjątkową rocznicę i Naszego Patrona, dzięki któremu udało nam się przez ponad 20 lat działalności zgromadzić wokół szlachetnych celów wielu ludzi dobrej woli. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest osoba naszego Papieża oraz Jego nauczanie na wspólne spotkanie i modlitwę przy Jego grobie 18 maja 2020r.

Jesteśmy przekonani, że wielu z nas zawdzięcza bardzo wiele Naszemu Papieżowi – w 100.rocznicę urodzin św. Jana Pawła II możemy odpowiedzieć na Jego pełne nadziei ostatnie wypowiedziane słowa: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie…”

 

Zapraszamy do wspólnego Pielgrzymowania i udziału w Pielgrzymkach przygotowanych z Biurem Turystyczno Pielgrzymkowym FRATER, z którym Fundacja Skarbowości współpracuje od wielu lat w ramach CSR/Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

 

Pielgrzymka samolotowa – 4 dni: TERMIN: październik/listopad 

CENA:     3 200zł + 80 EUR /noclegi w pobliżu Watykanu,noclegi w pobliżu Watykanu, Pielgrzymka z Prałatem ks. Markiem Rumińskim/zapisy TUTAJ  szczegóły: TUTAJ

Lufthansa na trasie POZNAŃ – RZYM – POZNAŃ

 

Pielgrzymka autokarowa –  8 dni: TERMIN:październik/listopad 

CENA:     2 100 zł + 100 EUR

zapisy TUTAJ  szczegóły: TUTAJ

WAŻNE: Wyjazdy autokarów z: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Częstochowa, Katowice w cenie pielgrzymki.

Wyjazdy autokarów z innych miejscowości: w sytuacji, gdy w danej miejscowości zbierze się cała grupa autokarowa: 45 – 50 osób – dowóz w ramach ceny Pielgrzymki.

W przypadku mniejszej ilości osób zostanie doliczona opłata dodatkowa za dowóz osób do trasy przejazdu autokaru w kwocie od 50 zł do 150 zł / os.

 

 PROGRAM RAMOWY 4 DNI 

MENTORELLA – MONTE CASSINO – NINFA – RZYM – WATYKAN 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Mentorelli – jednego z najstarszych we Włoszech, które było ulubionym miejscem kontemplacji Świętego Jana Pawła II. Odwiedzał to górskie sanktuarium od czasów II Soboru Watykańskiego jako biskup, a później jako kardynał. Był tu na krótko przed konklawe, a także 14 dni po wyborze na Stolicę Piotrową.  W czasie pierwszej pielgrzymki już jako papież powierzył swój pontyfikat opiece Matce Bożej.  Oprócz cudownej figury Matki Bożej Łaskawej na pobliskiej skale znajdują się m.in.: Grota św. Benedykta i Schody Święte prowadzące do dzwonnicy z napisem: „Nie uderzaj w dzwon, jeśli Twoje serce nie bije po chrześcijańsku”. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej Łaskawej. Czas wolny na kontemplację. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

 DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Cassino. Udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego. Zobaczymy zabudowania klasztorne, kościół i bazylikę mieszczącą grób św. Benedykta i św. Scholastyki. Wzgórze z opactwem benedyktyńskim w czasie trwania II wojny światowej było kluczowym punktem obrony niemieckiej „linii Gustawa”, zdobyte przez żołnierzy II korpusu. U podnóża klasztoru nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Andersa. W miarę możliwości, będziemy świadkami Biegu na Monte Cassino do Polskiego Cmentarza Wojennego, na dystansie 10 km. Bieg upamiętniający Bitwę o Monte Cassino będzie także memoriałem generała Władysława Andersa w 50. rocznicę śmierci. Przejazd do Ogrodu Ninfa – zobaczymy piękny ogród, którego roślinność rozkwita pomiędzy krętymi uliczkami, strumykami i ruinami niegdyś zamożnego średniowiecznego miasta. Róże, jaśminy i glicynie pną się po ruinach, a delikatne rośliny znajdują schronienie wśród ścian domów i kościołów, czasem nadal ozdobionych bizantyjskimi freskami. Podziwiać będziemy grupy dębów ostrolistnych, cedrów i platanów, aleję cyprysową, gaje brzóz brodawkowych, magnolie, liczne gatunki róż, a także calle etiopskie na brzegach strumienia. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 3  

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Weźmiemy udział w głównych obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. O godzinie 10:30 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Czas wolny na Placu Świętego Piotra na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Kolejno nawiedzimy bazylikę Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Następnie udamy się w okolice Koloseum. Tu w Wielki Piątek Święty Jan Paweł II, prowadził wokół antycznego amfiteatru Drogę Krzyżową. Stacje rozmieszczone są wzdłuż Via Sacra, która biegnie przez środek Forum Romanum od stóp wzgórza kapitolińskiego do Łuku Konstantyna. Podczas spaceru zobaczymy także: Fora Cesarskie, Kolumnę Trajana, Kapitol. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 4  

Wczesne śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Weźmiemy udział w uroczystościach 100 rocznicy urodzin   Karola Wojtyły. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie via della Conciliazione udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua usytuowana jest na szczycie kolumny. Tu papież św. Jan Paweł II odmówił modlitwę: „Tobie, Matko Nasza, zawierzam losy ludzkości.” Przejazd na Lateran. Przejście do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła rzymskokatolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 r. Święty Jan Paweł II przyjeżdżał tu w Wielki Czwartek, żeby poświęcić oleje. W bazylice dokonywał także święceń kapłańskich. Zobaczymy także Święte Schody i kaplicę San Lorenzo (św. Wawrzyńca). Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

Pielgrzymka samolotowa – 4 dni: TERMIN:październik/listopad 

CENA:     3 200zł + 80 EUR /noclegi w pobliżu Watykanu,noclegi w pobliżu Watykanu, Pielgrzymka z Prałatem ks. Markiem Rumińskim/zapisy TUTAJ  szczegóły: TUTAJ

Lufthansa na trasie POZNAŃ – RZYM – POZNAŃ

ZAPEWNIAMY:

 • przelot wraz opłatami lotniskowymi z bagażem rejestrowanym oraz podręcznym,
 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 3 noclegi w hotelu ***/**** pokoje 2-os. z łazienkami
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe
 • opłatę na TFG

UWAGI:

 • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument do podróży: paszport lub dowód osobisty

       

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

PADWA – MONTE CASSINO – MENTORELLA – RZYM – WATYKAN – ASYŻ – WENECJA

DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników i wyjazd z Bydgoszczy w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Włoch.

UWAGA: Dokładna trasa i punkty zbiórek będą podane po ustaleniu list uczestników!

DZIEŃ 2  

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Świątynia wzniesiona została w XV wieku i do 1810 roku pełniła rolę najważniejszej świątyni w północnych Włoszech. Na szczególną uwagę zasługują dwa ołtarze. Jeden z nich, znajduje się w prawej nawie i pochodzi z V wieku, jest to ołtarz św. Proscediumusa, a drugi to ołtarz św. Łukasza z XIV wieku, umieszczony jest w lewej nawie. Następnie przez plac Prato della Valle dojdziemy do bazyliki św. Antoniego, zwanej „cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3  

Śniadanie. Przejazd do Cassino. Udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego. Zobaczymy zabudowania klasztorne, kościół i bazylikę mieszczącą grób św. Benedykta i św. Scholastyki. Wzgórze z opactwem benedyktyńskim w czasie trwania II wojny światowej było kluczowym punktem obrony niemieckiej „linii Gustawa”, zdobyte przez żołnierzy Drugiego Korpusu Polskiego. U podnóża klasztoru nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Władysława Andersa. Msza Święta. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Mentorelli – jednego z najstarszych we Włoszech, które było ulubionym miejscem kontemplacji Świętego Jana Pawła II. Ojciec Święty odwiedzał to górskie sanktuarium od czasów Soboru Watykańskiego II, jako biskup, a później jako kardynał. Był tu na krótko przed konklawe, a także 14 dni po wyborze na Stolicę Piotrową.  W czasie pierwszej pielgrzymki już jako papież powierzył swój pontyfikat opiece Matce Bożej. Oprócz cudownej figury Matki Bożej Łaskawej na pobliskiej skale znajdują się m.in.: grota św. Benedykta i Schody Święte prowadzące do dzwonnicy z napisem: „Nie uderzaj w dzwon, jeśli Twoje serce nie bije po chrześcijańsku”. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej Łaskawej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4  

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Weźmiemy udział w głównych obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. O godzinie 10:30 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Czas wolny na Placu Świętego Piotra na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Kolejno nawiedzimy bazylikę Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Następnie udamy się w okolice Koloseum. Tu w Wielki Piątek Święty Jan Paweł II prowadził wokół antycznego amfiteatru Drogę Krzyżową. Stacje rozmieszczone są wzdłuż Via Sacra, która biegnie przez środek Forum Romanum od stóp wzgórza kapitolińskiego do Łuku Konstantyna. Podczas spaceru zobaczymy także: Fora Cesarskie, Kolumnę Trajana, Kapitol. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5  

Wczesne śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Weźmiemy udział we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Kolejno udamy się na Zatybrze, dzielnicę słynącą z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Nawiedzimy kościół Matki Boskiej Zatybrzańskiej. Następnie udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy  będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua usytuowana jest na szczycie kolumny. Tu papież św. Jan Paweł II odmówił modlitwę: „Tobie, Matko Nasza, zawierzam losy ludzkości.” Przejazd na Lateran. Przejście do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła rzymskokatolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 r. Święty Jan Paweł II przyjeżdżał tu w Wielki Czwartek, żeby poświęcić oleje. W bazylice dokonywał także święceń kapłańskich. Zobaczymy także Święte Schody i kaplicę San Lorenzo (św. Wawrzyńca). Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6  

Śniadanie. Przejazd do Asyżu, miejscowości nawiedzanej kilkakrotnie przez Świętego Jana Pawła II. Tu na wspólnym spotkaniu modlitewnym z inicjatywy Świętego zgromadziło się około 200 przedstawicieli 31 wyznań chrześcijańskich oraz 11 innych religii. Nawiedzimy bazylikę św. Franciszka, kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Udamy się również do bazyliki św. Klary z kryptą i ciałem świętej. Przejazd do położonej u podnóża Asyżu bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wenecji.

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Przejazd do jedynej w swoim rodzaju dawnej Serenissimy, czyli Wenecji To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Pałac Dożów – naczelną siedzibę władz Republiki Weneckiej (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Popłyniemy na wyspę Burano, gdzie wyrabiane są artystyczne koronki, a domki rybackie udekorowane są kolorami jak z bajki, a także na wyspę Murano znaną z produkcji szkła ozdobnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 

Przydział pakietów śniadaniowych, wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

Pielgrzymka autokarowa –  8 dni: TERMIN: październik/listopad         

CENA:     2 100 zł + 100 EUR

zapisy TUTAJ  szczegóły: TUTAJ

WAŻNE: Wyjazdy autokarów z: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Częstochowa, Katowice w cenie pielgrzymki.

Wyjazdy autokarów z innych miejscowości: w sytuacji, gdy w danej miejscowości zbierze się cała grupa autokarowa: 45 – 50 osób – dowóz w ramach ceny Pielgrzymki.

W przypadku mniejszej ilości osób zostanie doliczona opłata dodatkowa za dowóz osób do trasy przejazdu autokaru w kwocie od 50 zł do 150 zł / os.

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe
 • opłatę na TFG

 

UWAGI:

 • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument do podróży: paszport lub dowód osobisty
 • informacje i zapisy w BTP Frater: 52 322 11 11, 783 800 300
  Calculate Shipping