O Fundacji skarbowości

Jesteśmy Pokoleniem JP2

W 1978 roku, gdy rozpoczął się Pontyfikat św. Jana Pawła II mieliśmy po kilkanaście lat. Idee i nauczanie św. Jana Pawła II zdefiniowały całe nasze życie. Patron Fundacji prosił, aby pomnikami ku Jego pamięci były realne działania na rzecz najsłabszych i potrzebujących, dlatego z pasją tworzymy i realizujemy autorskie projekty inspirowane nauczaniem i ideami Wielkiego Polaka.

Od ponad 18 lat dostarczamy satysfakcji z pomagania dbając w sposób szczególny o naszych Darczyńców, bo to dzięki nim możemy systemowo i w sposób ciągły wspierać naszych Podopiecznych: osoby ciężko, nieuleczalnie chore i ich Rodziny oraz pokrzywdzonych przez los.

Wychodzimy z założenia, że POMAGANIE TO PRZYWILEJ!

Fundacja Skarbowości powstała z wielkiej potrzeby integrowania ludzi wokół szlachetnych celów oraz z wielkiej pasji do działania i chęci zmiany na lepsze trudnej sytuacji rodzin, których dotknęła choroba najbliższej osoby! Jesteśmy organizacją fundraisingową, która wzoruje się na organizacjach działających w USA. Nie korzystaliśmy do tej pory z żadnych dotacji państwowych, samorządowych czy unijnych, a mimo to pomoc jakiej udzieliliśmy Podopiecznym sięga obecnie 7 milionów zł, a w „rankingu” zaufania, wśród 8 tys. OPP, znajdujemy się obecnie na 97 miejscu.

Wyróżnia Nas to, że w sposób szczególny dbamy o Naszych Darczyńców i Wolontariuszy. Jesteśmy wspólnotą osób wspierających się wzajemnie w myśl hasła: “Ty pomagasz innym – My dbamy o Ciebie!” Regularni Darczyńcy Fundacji mogą liczyć na Naszą pomoc w pierwszej kolejności! Stawiamy na budowanie wartościowych i trwałych relacji między Podopiecznymi, Darczyńcami i Wolontariuszami. Zachęcamy do tworzenia WŁASNEJ PRZESTRZENI POMAGANIA przy wsparciu i pomocy Fundacji.
Szkolimy organizacje pozarządowe z FUNDRAISINGU – czyli etycznego i skutecznego pozyskiwania funduszy na działania organizacji w oparciu o kapitały społeczne – ludzi! Realizujemy kilkadziesiąt projektów fundraisingowych, skupiając wokół nich ludzi dobrej woli.

Zapraszamy do satysfakcjonującej współpracy!

Razem możemy więcej!

Nasz zespół

Zarząd Fundacji
Rada Fundacji
Dyrektor ds. fundraisingu, PR.
Biuro Fundacji
Sekcja Prawno - Doradcza
Sekcja Szkoleniowa
Sekcja Artystyczna
Sekcja Graficzna
Sekcja Techniczno – Logistyczna
SkarboWolontariat

Zarząd Fundacji

• Sławomir Dworski – Prezes Fundacji
  • Grażyna Polachowska – Wiceprezes Fundacji
  • Ryszard Pruczkowski – Członek Zarządu
  • Tomasz Dworski – Członek Zarządu

Rada Fundacji

• Justyna Serocka
  • Alicja Klimaszewska
Notes

Dyrektor ds. fundraisingu, PR.

• Magdalena Dworska

1989
1997
2000

Początek Pontyfikatu św. Jana Pawła II.

1978

Sławek spotyka Magdę.
Organizowanie pomocy i wsparcia dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej

1989