"Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości" św. Jan Paweł II

 

Serce dla Ukrainy!

Pomóż przetrwać zimę dzieciom i rodzinom, które schroniły się w krzemienieckim liceum przed terrorystycznymi działaniami Rosji!

Projekt realizowany we współpracy partnerskiej Fundacji Skarbowości im.Jana Pawła II  z Instytutem gen. Władysława Andersa.

 

24 lutego 2023

Rok temu terrorystyczna Rosja zaatakowała Ukrainę, która trwa i walczy także za nasza woność! Chwała Ukrainie! Bądxmy solidarni! Bądźmy razem!

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy dorzucić chociaż małą cegiełkę w piękny sposób okazując solidarność z narodem ukraińskim.

Do tej pory zebraliśmy prawie 72 tys. zł.

10 tys. zostało przeznaczone na zakup 100 szt. doskonałej jakości kurtek VOLCANO, które zakupione zostały bezpośrednio od producenta w ramach CSR "po kosztach" - kurtki wraz z pozyskanymi słodyczami dostarczone zostały przez Wolontariuszy Fundacji bezpośrednio do krzemienieckiego liceum, gdzie trafiły do dzieci - uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w krzemienieckim liceum. 

65 tys. zł przeznaczone zostało na zakup agregatu prądotwórczego, który zostanie przekazany dyrektorowi szkoły w Krzemieńcu na początku marca 2023.

Wraz z agregatem prądotwórczym planujemy także podarować ukraińskim dzieciom kolejną serię odzieży - dresy, bluzy, spodnie sportowe, t-shirt VOLCANO, które  zakupione zostaną bezpośrednio od producenta w ramach CSR "po kosztach" - ilość zależna od zebranej kwoty.

W jedności siła! Partnerstwo dla pokoju!

Grudzień 2022

Wojna na Ukrainie trwa już prawie 10 miesięcy – to prawie 300 dni zbrodniczych ataków terrorystycznej Rosji na Ukrainę. Od 24 lutego br każdego dnia atakowani są cywile - kobiety, dzieci, osoby chore, starsze, niepełnosprawne. W ostatnich miesiącach systemowo niszczona jest przez wroga infrastruktura energetyczna, bez której niemożliwe jest funkcjonowanie, zwłaszcza w czasie zimy. Nie chcemy pozostać obojętni w obliczu tak wielkich aktów przemocy wobec niewinnych osób. Pragniemy w sposób symboliczny, ale też bardzo konkretny wspierać Ukrainę. W tym celu nawiązaliśmy współpracę ze sławnym Liceum w Krzemieńcu na Wołyniu, gdzie uczył sie m.in. Juliusz Słowacki: https://volynnestor.in.ua/. Od marca br szkoła przyjęła pod swój dach ponad 400 osób /w tym prawie 300 dzieci/, które straciły dosłownie wszystko uciekając przed terrorystycznymi działaniami Rosji. Wśród uchodźców jest 30 sierot - dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Mieszkańcy Ukrainy, w tym uczniowie krzemienieckiej szkoły i ich opiekunowie, żyją w ciągłym zagrożeniu bombardowaniami, dlatego magazyny i piwnice w budynkach liceum są nieustannie przystosowywane i wyposażane w rzeczy niezbedne do przetrwania -przypadku zagrożenia w szkole musi  znaleźć schronienie jednocześnie ponad 800 osób w czasie trudnym do przewidzenia!

Aktualnie najważniejsze jest, aby przetrwać zimę - najpilniejszą potrzebą jest zaopatrzenie w agregat prądotwórczy, który będzie w stanie dostarczyć prąd do budynków szkoły.

Do tej pory zebraliśmy ponad 60 tys. zł. Potrzeba jeszcze 40 tys., aby sfinansować: 

  • Agregat prądotwórczy Proton ZPP 65 SZR - całkowity koszt zakupu i transportu agregatu /1200 kg/ - ok. 70tys.zł 
  • 300 kurtek zimowych VOLCANO dla dzieci i młodzieży, która znalazła schronienie w krzemienieckim liceum. Koszt jednej kurtki "po kosztach" - ok. 100 zł!

Szczegóły:

1. Zbiórka słodyczy z aktualną datą ważności oraz zbiórka nowych zabawek dla dzieci w różnym wieku /ew. zabawek w bardzo dobrym stanie/. Adres do przesłania przedmiotów darowizny: Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II, 85-010 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 12/5, tel.: 523 329 241

2. ​Zbiórka złomu złotej i srebrnej biżuterii. Biżuterię czyścimy i naprawiamy dając jej drugie „dobre życie”, a ze złomu wytwarzamy złote i srebrne serduszka ażurowe oraz inną biżuterię z przeznaczeniem na aukcje na rzecz kampanii: https://www.facebook.com/groups/286935932288105. Piękną, nową biżuterię wytworzoną ze złomu złota i srebra można też zakupić jako Cegiełki od Serca z dedykacją na rzecz Ukrainy: www.fundacjaskarbowosci.pl/cegielki/

 

Sławomir Dworski, Prezes FSJP2

„Niektórych los doświadcza w „sposób szczególny”. Pozostaje nam ufać, że niesie to ze sobą ukryty, głęboki  sens, a dla Nas jest wyzwaniem, swego rodzaju „okazją” i sprawdzianem z naszego człowieczeństwa. W rozrachunku  ostatecznym liczy się bowiem tylko to, co zrobiliśmy dla innych…” 

 

Fragmenty listu Dyrektora Szkoły w Krzemieńcu do Fundacji Skarbowości:

Listopad 2022

„Kiedy zaczęła się wojna, przyjechało do nas wielu ludzi ze wschodu Ukrainy, którzy stracili domy ale uratowali życie swoje i swoich dzieci. Od 11 marca 2022 do dziś przyjęliśmy ponad 400 osób, zapewniliśmy im schronienie i wyżywienie (…). Wśród nich jest 30 sierot i dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Najmłodsze dziecko, które objęliśmy schronieniem, miało trzy miesiące /teraz 9/ i mieszka u nas z matką (…). Zdarzają się przypadki, gdy dana osoba nie ma nic poza dokumentami potwierdzającymi jej tożsamość (…).

Nasze Liceum ma kilka budynków o różnym przeznaczeniu. Główne z nich to budynek edukacyjny i internat. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych w akademiku znajduje się jadalnia, biblioteka, siłownia i jednostka medyczna (…). Aktualnie wyposażamy również magazyn, w przypadku zagrożenia musimy chronić jednocześnie ponad 800 osób. Dlatego wyposażamy piwnice, wykonujemy wszelkiego rodzaju udogodnienia, ponieważ czas pobytu tam jest nieznany.

W związku z wojną i zniszczeniem infrastruktury, przede wszystkim elektrowni i stacji transformatorowych najpilniejszą potrzebą jest zaopatrzenie w prąd - bez niego nic nie działa (…).

Dziękujemy za pomoc Ukrainie, jej dorosłym i młodym obywatelom, którzy chcą żyć w pokoju i miłości. Dziękujemy wszystkim za Wasze dobre serce i czystą duszę. Wierzymy we wspólne Zwycięstwo dobra nad złem! Życzymy Wam wszystkim pokoju i spokoju, Waszym rodzinom, Waszym dzieciom wszystkiego co najlepsze. Niech Bóg Was chroni!"

Oryginalny tekst listu z tłumaczeniem: 

https://fundacjaskarbowosci.pl/2022/11/17/list-dyrektora-liceum-w-krzemiencu/

 

Dołącz do nas! 

Pomaganie to przywilej, a jeśli KTOŚ prosi nas o pomoc, to znaczy, że jesteśmy jeszcze COŚ warci!

Dziękujemy!

Dobro wraca i zawsze się opłaca!

Wasz Zespół FS #PokolenieJP2

Do końca zbiórki pozostało:
Pomóż przetrwać zimę dzieciom na Ukrainie!

100 000 zł

Ilość wpłat: 601
Zebraliśmy już łącznie:

0

0 zł (0.00 %) z 100 000 zł
Potrzeba jeszcze:

100 000

Ustaw przypomnienie o przekazaniu 1% >

Ostatnio pomogli:

 

WAŻNE! 

Dbamy o naszych Darczyńców i środki  powierzone Fundacji na konkretne cele.

Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od wpłat zebranych na projektów społecznych! Przekazując darowiznę poprzez portal zbiórki Darczyńca sam decyduje czy chce wspierać działania Fundacji, m.in. na rzecz serwisowania i rozwoju portali zbiórek. Koszty swoich działań Fundacja pokrywa m.in. z takich akcji i kampanii jak: utylizacja, ubezpieczenia, sprzedaż cegiełek, kampania LITRY DOBRA, zakupy przez portal FaniMani, darowizny indywidualne i cykliczne oraz darowizny od firm w ramach CSR/Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

       Dostarczamy satysfakcji z pomagania! 
Dołącz do Nas!

Dziękujemy!

Wasz Zespół FS #Pokolenie JP2

Fundacja Skarbowości

Aktualności

Fundacja Skarbowości
"A jednak nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa wiecznie...."

św. Jan Paweł II

Kontakt:

tel/fax: 52 332 92 41 mob: 608 343 475 e-mail: biuro@fundacjaskarbowosci.pl

Adres

85-010 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 12/5 NIP 9532388239 / KRS 0000039541 / REGON 092910992

Konto bankowe:

BANK PEKAO S.A. I/O Bydgoszcz: 83 1240 1183 1111 0000 1291 2865 IBAN: PL 83 1240 1183 1111 0000 1291 2865 SWIFT: PKO PPL PW
WESPRZYJ!